Dil Seçimi :
İlgili Bakanlıklar
Haberler
8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARI BAŞLIYOR!
Yazı Boyutu:


8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARI
Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen Van Turizm Fuarı Türkiye turizmini Ortadoğu’ya tanıtmayı, yeni pazar ağları oluşturmayı, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiştir.

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreç malumunuz turizmimizi de olumsuz etkilemiştir. Bu bağlamda ülkemiz ve özellikle bölgemizin turizmi için önem arz eden ve büyük bir potansiyel olan İran, bölge ekonomisinde büyük bir paya sahiptir.

Bu büyük potansiyeli değerlendirmek, bölgesel turizmi arttırmak ve ambargodan sonraki İran pazarına ulaşmak için gerçekleşecek bir fuar ve eş zamanlı düzenlenecek olan Uluslararası Turizm Kongresiyle de bölgemizin ve Ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerinin uluslararası alanda bilinirliğinin artması aynı zamanda İran, Irak, Suudi Arabistan, Bahreyn, Suriye, İsrail, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan ve Rusya gibi bölge ülkelerinin üniversitelerinin iş birliğinin artmasının sağlanması hedeflenmektedir. Van Fuar Merkezinde bu yıl 8. düzenleyeceğimiz Van Turizm ve Seyahat Fuarında KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI, VAN VALİLİĞİ, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ, VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI, VAN TİCARET BORSASI, DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI, KOSGEB, TÜMSİAD, VAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ , TÜRSAB, TÜROB ve TFYD bize destek veren kurumlardır. Bu fuarda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyor, desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla


Görüntülenme Sayısı:3711